
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 15 µF |
| Voltage Rating (DC) | 35 V |
| Tolerance | 20 % |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 1.25 mm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 35 V |
| Thickness | 1.4478 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Dielectric | JB |
Stock: 4651
Distributors
pcbx
Unit Price$0.44456
Ext.Price$0.44456
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.44456 | $0.44456 |
| 10 | $0.29239 | $2.92390 |
| 50 | $0.24697 | $12.34850 |
| 100 | $0.20860 | $20.86000 |
| 500 | $0.17184 | $85.92000 |
| 1000 | $0.15902 | $159.02000 |
| 3000 | $0.14702 | $441.06000 |
| 5000 | $0.13593 | $679.65000 |
| 10000 | $0.12567 | $1256.70000 |
